Kiedy najlepiej projechać do Paryża i czy wyjazd na Wielkanoc to dobry pomysł? Jak wygląda zwiedzanie stolicy Francji podczas Świąt Wielkanocnych? Na co być gotowym? Poniżej 5 powodów, które zachęcą Was do przyjechania do Paryża na Święta.
1. KIEDY NAJLEPIEJ POJECHAĆ DO PARYŻA ŻEBY ZOBACZYĆ KWITNĄCE DRZEWA?
O magicznych kwitnących drzewach pisałam już Wam w poprzednim wpisie, ale się powtórzę – Paryż jest teraz naprawdę magiczny.
Najpiękniejsze miejsca w Paryżu to obecnie ogrody, chociaż kwitnące drzewa można też zobaczyć na niektórych paryskich bulwarach. Po szczegóły zapraszam Was tutaj.
2. MSZA W KATEDRZE NOTRE DAME
Katedra Notre Dame – obowiązkowa pozycja do zwiedzania – w Niedzielę Wielkanocną zaprasza wiernych na mszę świętą i koncert.
Msza święta w katedrze Notre Dame odbywa się Niedzielę Wielkanocną o 8.30 rano, msza gregoriańska o 10.00, a msza polifoniczna o 11.30.
Ta ostatnia, to arcydzieło muzyki średniowiecznej, a także pierwsza wielogłosowa msza skomponowana przez Guillaume’a de Machaut w XIV wieku.
Pamiętajcie, żeby przyjść wcześniej, ubrać się stosownie i nie wyglądać jak turysta, tylko jak wierny. Dokładny opis uroczystości w Notre Dame znajdziecie pod tym linkiem (w języku angielskim)
Na koncert możecie się również wybrać do La Sainte Chapelle – 19, 20 i 21 kwietnia o godzinie 20.00 koncertuje w tym niesamowitym miejscu Orchestre Classik Ensemble.
Uroczystości wielkanocne odbywają się również w katedrze Sacré Coeur – w Niedzielę Wielkanocną msza odbywa się o 11 godzinie.
3. WIELKANOC W PARYŻU – NIESAMOWITE PRZEŻYCIE DLA WASZYCH DZIECI
Francuzi wiedzą jak świętować Wielkanoc – zamiast cukrowych baranków, dzieci pałaszują czekoladę! Tradycyjnie w Paryżu merostwo urządza “polowanie na wielkanocne jajka” i każde dziecko może w tym polowaniu wziąć udział.
Polowanie na czekoladowe jaja to jedno, ale na Wielkanoc wszystkie paryskie cukiernie zachęcają do spałaszowania czekoladowych smakołyków. Więcej na ten temat pisałam w tym wpisie.
4. WIELKANOC W PARYŻU – OTWARTE OGRODY, MUZEA I INNE ZABYTKI
Wielkanoc nie oznacza, że muzea będą miały przerwę od przyjmowania turystów. Wszystkie “wielkie” zabytki jak wieża Eiffla, Luwr, Katakumby, muzeum d’Orsay i wiele, wiele innych jest otwartych. Na wszelki wypadek zawsze polecam Wam sprawdzić, czy danego dnia muzeum, które chcecie odwiedzić, jest otwarte.
Link tutaj.
Nie spędzaj też wszystkich chwil w Paryżu w turystycznych miejscach. Te na pewno będą oblężone. Pójdź na spacer po jakiejś mniej odwiedzanej dzielnicy, wyskocz na kolację do typowo paryskiej restauracji. Dzięki temu lepiej poznasz miasto.
5. POGODA W PARYŻU W WIELKANOC – WIELKA NIEWIADOMA
Jedyne czego nie mogę Wam zagwarantować na Wielkanoc to….. pogody.
Ostatnio w Paryżu chłodzi nas zimne powietrze i trzeba na nowo wyciągać z szafy zimowe płaszcze. Nie przeszkadza to jednak przyrodzie kwitnąć, a słońcu świecić. Pamiętajcie o cieplejszym ubraniu, a może szczęście się do Was uśmiechnie i …. będziecie mogli zostawić je w hotelu.
Z wiosennymi pozdrowieniami,
Monika
PRZECZYTAJ JESZCZE: KIEDY NAJLEPIEJ POJECHAĆ DO PARYŻA?
KIEDY NAJLEPIEJ POJECHAĆ DO PARYŻA I CZEGO NIE WARTO ZOBACZYĆ?
Och jak bardzo bym chciała odwiedzić Twój piękny Paryż 😍 Około rok temu dowiedziałam się, że mam we Francji rodzinę. Aczkolwiek nie wiem czy oni będę chcieli utrzymywać kontakty. Jak to jest z Francuzami?
Lauro, trudno powiedzieć. To pewnie zależy od rodziny. Moja jest bardzo ciepła i przyjacielska.