POZNAJ MONI

Monika Wojciechowska

Paris by Moni to blog pisany przez Monikę Wojciechowską.

Odkrywam sekrety Paryża, dzielę się moimi spostrzeżeniami, inspiruję do podróży. Jestem uzależniona od pięknych zapachów, wyrafinowanych smaków i seriali telewizyjnych Netflixa i HBO. Gotuję, testuję nowe kosmetyki, zachwycam się każdym psem na ulicy, mam za małą szafę na ubrania i ciągle łamię paznokcie.

Czemu przeprowadziłam się do Paryża?

Odpowiedź jest prosta: zakochałam się w najcudowniejszym mężczyźnie na świecie... Na początku mieszkaliśmy w Warszawie, a później stwierdziliśmy, że na kilka lat przeniesiemy się do Paryża. W stolicy Francji mieszkam z przerwami od 2013 roku. W międzyczasie kończyłam jeszcze studia w Polsce, więc zostałam ekspertką od minimalistycznego pakowania i pokonywania trasy Paryż-Warszawa.

Tematyka bloga Paris by Moni 

  • Paryż - no bo jakżeby inaczej! Chyba nigdy do końca nie zrozumiem tego miasta, ale nie mam zamiaru ustawać w wysiłkach.
  • Francja - wszystko, co związane z tym krajem inspiruje mnie od lat. Kultura, muzyka, styl życia, kuchnia francuska - znajdziecie tutaj moje inspiracje. Moim ulubionym regionem jest Oksytania, o której regularnie piszę na blogu.
  • Podróże - bo chociaż mieszkam pomiędzy Warszawą, Paryżem, a Oksytanią, to nigdy nie mam dosyć poznawania nowych miejsc. Na liście moich marzeń znajduje się Japonia, Islandia i Nowa Zelandia
  • Seriale - bo to moja "guilty pleasure" i zawsze znajduję kolejną serialową nowość, która mnie urzeka. Najczęściej wybieram produkcje HBO i Netflixa, ale lubię też seriale brytyjskie i duńskie. 
  • Tutaj wpis o tym, co zaskoczyło mnie we Francji 
  • A tutaj mozesz sledzić moje instagramowe historie  
   

  Paris by Moni is a blog written and created by Monika Wojciechowska - Polish girl living in Paris.

  I try to figure out why amomst every witer, poet, filmmaker and - let's face is - half ot the world - is in love with this city. I have a bossy Tibetan Terrier, I travel a lot, speak loud and every Monday start my new perfect diet.