Hotel w Paryżu: jak znaleźć ten idealny?

hotel w paryzu

Wielokrotnie byłam pytana przez znajomych, jak znaleźć hotel w Paryżu , który będzie dla nas najbardziej wygodny?

Ilość hoteli w Paryżu może Was przytłoczyć. Setki promocji na stronach internetowych, zdjęcia, które czasami więcej ukrywają niż pokazują…  I przede wszystkim nurtujące nas pytanie: dlaczego warto się zatrzymać właśnie w tym hotelu w Paryżu, a nie w innym? Dlatego podpowiadam Wam, na co zwrócić uwagę przy szukaniu noclegu w stolicy Francji.

Hotel w Paryżu to kolega, ale metro to twój przyjaciel

Z paryskim metrem mam często na pieńku, ale doceniam, że można nim dojechać wszędzie i zawsze. Nie zawsze mamy szansę chodzić po Paryżu na piechotę – ogranicza nas czas albo po prostu wygodniej jest nam wsiąść w metro i dojechać na miejsce w kilkanaście minut. Dlatego szukaj hotelu, który jest położony blisko stacji metra. Nie patrz na autobusy – są powolne, często utykają w korkach i jeżdżą rzadziej niż metro.

W miarę możliwości staraj się zostać  intra-muros, czyli w Paryżu

Wiem, że ceny hoteli są często o wiele bardziej atrakcyjne, jak tylko wyjdziemy poza paryskie mury. Ale będziecie musieli dodać do tego czas na dojazd do Paryża. Przedmieścia wprawdzie są dobrze połączone ze stolicą, ale już codzienna jazda RER nie należy do przyjemności. Na dodatek, zatrzymując się w Paryżu będziecie mogli robić przerwy w zwiedzaniu i nie tracić masy czasu na dojazd do hotelu.

Sprawdź, czy w wybranym hotelu w Paryżu nie trwa właśnie remont

Paryż to miasto, w którym remonty trwają non-stop. Kiedy wprowadziłam się na moją ulicę, zmieniano elewację sąsiedniej kamienicy i przebudowywano kolejną. Później zmieniano na całej ulicy instalacje gazowe, a teraz restaurowana jest kolejna kamienica. Tuż przed moimi oknami znajduje się skromny hotel i naprawdę współczuję gościom, których wiertarki budzą o 7 rano…
Jak się dowiedzieć, czy na ulicy nie trwają akurat roboty? Najlepiej sprawdzajcie najświeższe komentarze dotyczące waszego hotelu na Tripadvaisorze. Ludzie często narzekają na takie „niespodzianki”. Możecie też zapytać mailowo właścicieli hotelu, chociaż oczywiście jest zawsze szansa, że skłamią 🙂 Możecie też napisać do mnie i jak będę w okolicy, to rzucę okiem, czy nie ma jakichś rusztowań na widoku. Budowa nie będzie Wam raczej przeszkadzać, jeżeli wstajecie dosyć wcześnie. Robotnicy wprawdzie zaczynają około 7 rano, ale kończą prace w okolicach godziny 17, więc będziecie mogli spokojnie odpoczywać po zwiedzaniu.
P.S. Jeżeli planujecie popołudniową drzemkę, a w hotelu obok walą kilofy, to prace najczęściej są wstrzymywane na okres obiadu (od 12 do około 13).

Staraj się wybrać hotel w Paryżu tak, aby mieć jak najłatwiejszy dojazd na lotnisko

Dojazd na paryskie lotniska trzeba sobie ułatwić, bo na pewno musisz się liczyć z minimum jedną przesiadką. Dlatego zawsze podczas szukania hotelu polecam, aby trzymać się linii metra, która prowadzi do Waszej stacji przesiadkowej na lotnisko. Nie polecam Wam takich przeżyć jak branie RER B ze stacji Paryżu du Nord w godzinach szczytu, aby dojechać na lotnisko CDG. Takie wspomnienia mogą spowodować, że już nigdy do Paryża nie wrócicie.

Dojazd na lotnisko Beauvais

Jeżeli przyjeżdżacie z lotniska Beauvais, to dojedżdżacie do paryskiego Porte Maillot. Wracając będziecie łapać autobus na Beauvais właśnie ze stacji Porte Maillot. Dlatego rozważcie zatrzymanie się w następujących dzielnicach: 8, 15 i oczywiście 16 – będziecie mieli jak najbliżej do stacji metra. Możecie też wybrać hotel na trasie metra numer 1 albo RER C.

Dojazd na lotnisko Charles de Gaulle

Jeżeli natomiast przylatujecie z lotniska CDG, poszukajcie hotelu w okolicach stacji RER B (ale raczej na południe od stacji Saint-Michel-Notre-Dame.) Dzięki temu będziecie mieli dojazd do lotniska bez przesiadki. Nie polecam szukać hoteli w okolicach stacji Gare du Nord i Les Halles. Uważam je za jedne z mniej czarujących (delikatnie mówiąc), nie mówiąc już o tym, że stacja Les Halles od stu lat jest w remoncie i wszyscy się tam gubią.

Bonus: nie kupuj śniadania, jedz w paryskich café !

Najczęściej zapłacisz mininum 9 euro za średniej jakości bufet. Milej jest wyskoczyć na kawę i croissanta do lokalnej kawiarni, a na drogę kupić owoc w pobliskim sklepie. Na dodatek możesz zwiedzić kilka paryskich kafejek, a nie ograniczać się do hotelowej restauracji.

Jeżeli macie pytania dotyczące tego, jak wybrać hotel w Paryżu, dawajcie śmiało znać. Podpowiem, co tylko mogę 🙂

Autorka strony Paris by Moni.Odkrywam sekrety Paryża i dzielę się moimi spostrzeżeniami, wrażeniami z podróży i inspiracjami. Jestem uzależniona od pięknych zapachów, wyrafinowanych smaków i seriali telewizyjnych Netflixa i HBO. Gotuję, zachwycam się każdym psem na ulicy, mam za małą szafę na ubrania i ciagle łamię paznokcie.

 • Natalia Michałowicz

  Jak zwykle świetny wpis!!! Tak trzymaj, Monia 🙂

  • Wszystko, zeby pomoc 🙂 Moze za jakis czas wpadniesz z wizyta?

   • Natalia Michałowicz

    Mam nadzieję 🙂

%d bloggers like this: