Good Fight – adwokaci do boju ! Recenzja serialu

good fight recenzja

"Good Fight"- pocieszenie dla miłośników „Żony Idealnej” czy oryginalny serial warty oglądania? 

Moja żałoba po ''Żonie Idealnej" trwała długo bo to jedyny serial, który rozpoczął się jako mało interesujący melodramat, a zmienił się we wciągające widowisko z plejadą sławnych aktorów. Dlatego z radością powitałam wiadomość, że telewizja CBS planuje spin-off, w którym rola głównej bohaterki przypadnie Diane Lockhart.

 

Początek serialu to trzęsienie ziemi 

Good Fight to kolejny serial, którego akcja toczy się w Chicago. Prawnicy musza zdać sobie sprawę z tego, że żyją w erze Donalda Trumpa. Diane Lockahrt - demokratka i zwolenniczka Hillary Clinton - decyduje, że to dobry moment, żeby odejść na emeryturę. Ale jej plany kupna posiadłości w Prowansji są brutalnie przerwane przez głośny skandal finansowy, w który zamieszani są jej bliscy przyjaciele…. Plany emerytalne biorą w łeb, Diane jest zupełnie bez grosza, a na dodatek odwracają się od niej niemal wszyscy „przyjaciele”.

Nowy serial, stare twarze

Oglądając "Good Fight" nie będziemy zupełnie zagubieni. Jedną z głównych bohaterek jest Diane Lockhart, a obok niej na scenę wraca piękna prawniczka Lucca, grana przez Jumbo Cush. O tym, czemu Lucca odeszła z firmy, do której zaprosiła ją Alicia, nic w serialu nie zostało powiedziane. Wygląda jednak na to, że prawniczka dobrze daje sobie radę w kancelarii Reddick, Boseman, & Kolstad.

Bardzo się cieszę, że większą rolę dostała Marissa, córka Eli Golda z serialu Żona Idealna. Wesoła, zawadiacka i pełna sprytu wnosi do serialu powiew młodości.

 Skandal finansowy w stylu Madoffa

Akcja „Good Fight” skupia sie też na historii Mai, granej przez aktorkę Rose Leslie - polskim widzom znaną chociażby z Downtown Abbey i Gry o Tron. Maia to młoda prawniczka protegowana przez Diane. A ponadto zamieszana w skandal finansowy….. Wydaje mi się jednak, ze historia Mai jest na razie dosyć słaba. Oszustwo na giełdzie, skandal finansowy i zagubiona córka bogatych rodziców - ten wątek jest tak ograny, że trudno, aby nas porwał….

 

Good Fight przypomina imprezę, na którą nie przyszła połowa zaproszonych gości. Pomimo tego możemy spędzić z drugą połową całkiem sympatyczny wieczór.

GOOD FIGHT recenzja
Good Fight - CBS

Good Fight i polityka 

W serialu na pewno nie zabraknie walk o władzę pomiędzy prawnikami,  kancelariami i konfliktów z urzędem prokuratora. Reżyser zapowiedział też, że w odcinkach na pewno zobaczymy odniesienia do sytuacji politycznej USA, w których rządzi Donald Trump i usłyszymy  o fake news (postprawdzie), poruszone będą też tematy dyskryminacji mniejszości rasowych. To dobra wiadomość, bo tego typu odcinki były mocną stroną "Żony Idealnej”.

"Good fight" czyli powrót mody na salę sądową

Na pewno nie będą rozczarowani ci, którzy uwielbiali oglądać stylizacje prawników, pokazywane w Żonie Idealnej.  Mocne kolory, które nosi Lucca i oryginalna biżuteria Diane mają swój wielki come-back. Aktorów ubiera Dan Lawson, ten sam, który był odpowiedzialny za stylizacje w „Żonie Idealnej”. Diane widzimy w garsonkach Armaniego, Maję w sukience Karen Millen. Maniacy telewizyjni wychwycili też garsonkę Hugo Bossa, a także marynarki Joseph’a Abbouda i  Phineasa Cole’a.

10 odcinków na dobry początek

Kolejne odcinki nowego serialu zapowiadają się dobrze. Znany z „Żony Idealnej” Matthew Perry (grający wrednego polityka Krestivę) zaplanował atak na kancelarię Diane. Poruszono też temat brutalności policji wobec czarnoskórych Amerykanów. W akcji zobaczymy też komiczną i oryginalną Elsbeth Tascioni ( graną przez Carrie Preston), która skradła serca wielu widzów oglądających „Żonę Idealną” 

Podsumowując: „„Good Fight” nie ukoiło mojego żalu po „„Żonie Idealnej”, ale przynajmniej go przytłumiło. Na razie nie czekam na te odcinki z wypiekami na twarzy, ale dobrze znowu zobaczyć Christine Baranski i kilku innych aktorów na sali sądowej. Polecam Wam ten serial jak najbardziej! 

Autorka strony Paris by Moni.Odkrywam sekrety Paryża i dzielę się moimi spostrzeżeniami, wrażeniami z podróży i inspiracjami. Jestem uzależniona od pięknych zapachów, wyrafinowanych smaków i seriali telewizyjnych Netflixa i HBO. Gotuję, zachwycam się każdym psem na ulicy, mam za małą szafę na ubrania i ciagle łamię paznokcie.

%d bloggers like this: