BIO

Paris by Moni is a blog written and created by Monika Wojciechowska – Polish girl living in Paris and enjoying the famous „joie de vivre”.  

I try to figure out why amomst every witer, poet, filmmaker and – let’s face is – half ot the world – is in love with this city. I have a bossy Tibetan Terrier, I travel a lot, speak loud and every Monday start my new perfect diet. Here you will find my posts written in English .

Nazywam się Monika i na blogu Paris by Moni piszę o francuskim stylu i poszukiwaniach joie de vivre czyli radosci życia. 

To jednak nie jest typowy blog o sekretach Paryżu. Dlaczego? Bo ja nigdy w tym mieście nie byłam zakochana. Wręcz przeciwnie – przez pierwsze lata bardzo źle się tutaj czułam i marzyłam o jak najszybszej przeprowadzce. Dlatego nie będziecie tutaj czytać o „Paryżu przez rożowe okulary„. Dowiecie się, co w tym mieście jest fajne, a co warto w nim poprawić, gdzie iść, a jakich miejsc lepiej unikać. 

 

blog o sekretach Paryża

 

KILKA SłÓW O MNIE: 

Mieszkam w Paryżu, kocham Warszawę i marzę o przeprowadzce na południe Francji, do magicznej Oksytanii. Na blogu Paris by Moni odkrywam sekrety Paryża, inspiruję do glam podróży, zachęcam do poznania Oksytanii. Jestem uzależniona od pięknych zapachów, wyrafinowanych smaków i seriali telewizyjnych Netflixa i HBO. Gotuję, testuję nowe kosmetyki, zachwycam się każdym psem na ulicy, mam za małą szafę na ubrania i ciągle łamię paznokcie.

Czemu przeprowadziłam się do Paryża?

Odpowiedź jest prosta: zakochałam się w najcudowniejszym mężczyźnie na świecie 🙂 Na początku mieszkaliśmy w Warszawie, a później stwierdziliśmy, że na kilka lat przeniesiemy się do Paryża. W stolicy Francji mieszkam z przerwami od 2013 roku. W międzyczasie kończyłam jeszcze studia w Polsce, więc zostałam ekspertką od minimalistycznego pakowania i pokonywania trasy Paryż-Warszawa. Blog o sekretach Paryża narodził się po kilku latach mojego mieszkania we Francji. 

Tematyka : blog o sekretach Paryża i nie tylko 

 

 

  • Francja – wszystko, co związane z tym krajem inspiruje mnie od lat. Kultura, muzyka, styl życia, kuchnia francuska – znajdziecie tutaj moje inspiracje. Moim ulubionym regionem jest Oksytania, o której regularnie piszę na blogu.

 

 

blog o sekretach Paryżablog o sekretach Paryża blog o sekretach Paryża

  • Podróże – bo chociaż mieszkam pomiędzy Warszawą, Paryżem, a Oksytanią, to nigdy nie mam dosyć poznawania nowych miejsc. Na liście moich marzeń znajduje się Japonia, Islandia i Nowa Zelandia

 

  • Seriale – bo to moja „guilty pleasure” i zawsze znajduję kolejną serialową nowość, która mnie urzeka. Najczęściej wybieram produkcje HBO i Netflixa, ale lubię też seriale brytyjskie i duńskie.  

 

  Chcesz mnie lepiej poznać? Przeczytaj te wpisy: 


blog o sekretach Paryża

 

Tutaj wpis o tym, co zaskoczyło mnie we Francji 

A tutaj mozesz śledzić moje instagramowe historie